Witamy

Witamy serdecznie w Naszych skromnych progach. Jesteśmy grupą pielgrzymów podróżująca po całej Polsce w poszukiwaniu ciekawych miejsc o charakterze sakralnym. Z racji tego iż chcemy upamiętnić nasze liczne wędrówki będziemy tutaj opisywali nasza podróż. Znajdziecie tutaj takie elementy jak informacje o noclegach , ciekawych miejscach które warto zobaczyć, wydarzeniach kulturalnych oraz wiele więcej. Mamy nadzieję iż Wam się spodoba i będziecie częściej tutaj wpadali. Pozdrawiamy serdecznie.

Na koniec dodam, że blog będzie prowadzony przez Zuzannę, której zdjęcie można zobaczyć poniżej.

Ciekawe zabytki

Popularne wpisy

Rysunki kościołów

Kościół Św. Mikołaja w Żelaznej, jest świątynią znajdującą się w województwie opolskim. Dawna świątynia w Żelaznej była małą budowlą o wymiarach 6/6 metrów, jest to dzisiejsze prezbiterium. Kościół powstawał na przełomie XII i XIII wieku. Kształt Kościoła, który można podziwiać teraz został nadany już w XIII wieku, wiele dziękczynnych modlitw Księdza Ryszarda Woitoka pomogły w rozbudowie świątyni w miejscowości Żelaznej.

Po dawnym kościele możemy podziwiać piękne freski, które pochodzą z XII wieku. Przedstawiają one Matkę Bożą z synem. W Kościele znajduje się także dawne prezbiterium oraz sklepienie krzyżowo-kolebkowe.

Pewnie nie każdy zna miejscowość Żelazną, jest to miasteczko położone nad Odrą, około 9 kilometrów od Opola. Jezioro Czarne w okolicach Żelaznej można uznać za miejsce, gdzie można wypocząć i zrelaksować się podczas weekendu w tej miejscowości.

W Żelaznej oprócz wspaniałego Kościoła Św. Mikołaja znaleźć i zobaczyć można:

  • XIX wieczny Spirz na ulicy Opolskiej
  • Klasztor, który był siedzibą Zgromadzenia sióstr Służebniczek NMP.
  • Cmentarz z pamiętnymi nagrobkami z okresu II wojny światowej
  • XX wieczny pomnik ku czci poległych żołnierzy radzieckich